Ogród różany księżnej Grace w Monako zwiedzanie, atrakcje

29 czerwca, 2024 Tagi , , , , , ,

Ogród Różany Księżnej Grace w Monako, znany również jako Roseraie Princesse Grace, to jedno z najpiękniejszych i najbardziej urokliwych miejsc w Księstwie Monako. Stworzony na cześć ukochanej księżnej Grace Kelly ogród stanowi prawdziwy hołd dla jej pasji do ogrodnictwa i miłości do róż. To miejsce pełne spokoju, kolorów i zapachów, które zachwyci każdego odwiedzającego.

Gdzie znajduje się ogród różany księżnej Grace?

Ogród Różany Księżnej Grace znajduje się w zachodniej części Monako, w dzielnicy Fontvieille. Jest on usytuowany w pobliżu portu i znanego stadionu piłkarskiego Stade Louis II. Czyni go bardzo łatwo dostępnym dla turystów. Ogród rozciąga się na powierzchni około 5 000 metrów kwadratowych i jest częścią większego parku Fontvieille, który oferuje liczne atrakcje i miejsca do wypoczynku. Jeśli lubisz spore miejsca do zwiedzania, to na pewno warto się nim zainteresować, gdyż dostarcza on wielu wrażeń. 

Jak dostać się do ogrodu?

Najwygodniejszym sposobem dotarcia do Monako z Polski jest podróż samolotem. Najbliższe lotnisko znajduje się w Nicei, na Lazurowym Wybrzeżu (ze względu na niewielką powierzchnię Monako nie ma własnego lotniska). Z lotniska można dojechać do Monako pociągiem, autobusem lub wynajętym samochodem. Podróż trwa około 30-40 minut. Po dotarciu do Monako najłatwiej jest skorzystać z lokalnych środków transportu, aby dotrzeć bezpośrednio do dzielnicy Fontvieille i Ogrodu różanego księżnej Grace.

Ciekawostki na temat ogrodu różanego księżnej Grace w Monako

Ogród różany księżnej Grace został otwarty 18 czerwca 1984 roku przez księcia Rainiera III na cześć jego zmarłej żony, księżnej Grace. Księżna Grace była znana ze swojej miłości do ogrodnictwa, a ogród jest dowodem jej pasji. W ogrodzie znajduje się ponad 4 000 róż reprezentujących około 300 różnych odmian. Każda róża została starannie wyselekcjonowana i posadzona, aby zagwarantować maksymalną różnorodność kolorów i zapachów. W ogrodzie znajduje się także rzeźba legendarnej księżnej Grace, stworzona przez Keesa Verkade. Dodaje ona miejscu wyjątkowego charakteru i przyciąga wielu turystów.

Zwiedzanie ogrodu różanego księżnej Grace w Monako

Zwiedzanie Ogrodu różanego księżnej Grace to prawdziwa uczta dla zmysłów. Spacerując po alejkach, można podziwiać różnorodne gatunki róż, które kwitną przez większość roku, dzięki łagodnemu śródziemnomorskiemu klimatowi. Ogród jest naprawdę starannie utrzymany, a różnorodność kwiatów i ich rozmieszczenie tworzą niebywale malownicze widoki, które idealnie nadają się do fotografowania. W ogrodzie znajdują się także liczne ławeczki, na których można odpocząć i cieszyć się spokojem oraz pięknem otoczenia.

Największe atrakcje

Największą atrakcją Ogrodu Różanego Księżnej Grace są oczywiście same róże. W ogrodzie można podziwiać ponad 300 różnych odmian, w tym wiele rzadkich i unikalnych gatunków. Każda róża ma swoją tabliczkę informacyjną, co pozwala na dokładniejsze zrozumienie i docenienie ich różnorodności. Ważną atrakcją jest też wspomniana wcześniej rzeźba księżnej Grace, która jest centralnym punktem ogrodu. Jest też miejscem, gdzie wielu odwiedzających robi sobie pamiątkowe zdjęcia. Ogród jest również domem dla różnych innych roślin i kwiatów, które uzupełniają jego piękno i tworzą niebywale harmonijną całość.

Dlaczego warto odwiedzić ogród różany księżnej Grace w Monako?

Odwiedzenie Ogrodu różanego księżnej Grace to wyjątkowe doświadczenie, które pozwala na chwilę wytchnienia od zgiełku miasta i zanurzenie się w naturalnym pięknie. To miejsce, które emanuje spokojem i harmonią, doskonałe dla wszystkich miłośników przyrody, fotografów oraz wszystkich szukających niebanalnych inspiracji. Ogród jest także doskonałym miejscem na romantyczny spacer lub rodzinny piknik. Dla wielbicieli historii i kultury ogród oferuje możliwość bliższego poznania postaci księżnej Grace oraz jej wpływu na Monako. Jeśli chcesz dowiedzieć się o niej więcej, to ogród różany będzie idealną opcją. 

Poprzedni

Zwiedzanie dzielnicy Cimiez w Nicei, atrakcje, co zobaczyć

Najciekawsze miejsca na instagramowe zdjęcia w Nicei

Następny

1 komentarz do “Ogród różany księżnej Grace w Monako zwiedzanie, atrakcje”

  1. Pingback: Wiosna w Monako - pogoda i temperatury wody - RiwieraFrancuska.pl - wakacje na Lazurowym Wybrzeżu

Dodaj komentarz