Muzeum Oceanograficzne w Monako

25 sierpnia, 2024 Tagi , , , , , , , , ,

Muzeum Oceanograficzne to jedno z niewielu miejsc, gdzie opłacając jedynie cenę biletu, możemy na własne oczy podziwiać liczne gatunki zwierząt i roślin wodnych dostępnych dosłownie na wyciągnięcie ręki. Ogromne akwarium z rekinami, czy też blisko sto gatunków ryb pochodzących z Morza Śródziemnego to zaledwie cześć atrakcyjnych propozycji, jakie czekają na gości w muzeum w Monako! Co jeszcze kryje ten wyjątkowy obiekt?

Gdzie znajduje się Muzeum Oceanograficzne w Monako 

Gmach Muzeum Oceanograficznego znajduje się pod adresem Av. Saint-Martin, tuż nad brzegiem Morza Śródziemnego, nieopodal Starego Miasta. Obiekt mieści się w klasycznym budynku pałacowym, który sam w sobie może stanowić atrakcję turystyczną dla osób zainteresowanych architekturą i sztuką.

Jak dostać się do muzeum?

Zwiedzający zainteresowani wizytą w Muzeum Oceanograficznego mogą dostać się do gmachu komunikacją miejską – autobusem lub pociągiem bądź też własnym samochodem. Wprost pod budynek muzeum kursują autobusy linii 1 oraz 2, natomiast przystanek docelowy, na którym należy opuścić pojazd to Place de la Visitation. Do Monako można również dotrzeć pociągiem, między innymi z Nicei, Cannes oraz Marsylii. Wygodnym środkiem transportu jest także własny samochód, który można zaparkować na pobliskim parkingu du Chemin des Pêcheurs mieszczącym około pięciuset pojazdów.

Ciekawostki na temat Muzeum Oceanograficznego w Monako

Zlokalizowane w Monako Muzeum Oceanograficzne to budynek o bardzo ciekawej historii. Pomysłodawcą i zarazem także fundatorem obiektu był książę Albert I, dla którego oceanografia była życiową pasją. Mężczyzna zwiedził sporą nawet najbardziej odległe regiony kuli ziemskiej, opływając naszą planetę wraz ze swoją załogą. Oficjalna budowa muzeum rozpoczęła się w 1889 roku, jednak pierwsi goście mogli podziwiać zebrane eksponaty dopiero w 1910 roku.

Co istotne, jedną z najchętniej odwiedzanych wystaw, jakie oferuje muzeum, jest tak zwana „Laguna Rekinów”. Ogromne akwarium mieszczące ponad 450 tysięcy litrów wody to dom dla przedstawicieli kilku gatunków rekinów. W tym między innymi rekina żarłacza oraz rekina wąsatego. Ciekawostką jest również duży taras widokowy przynależny do budynku Muzeum Oceanograficznego. Z platformy można podziwiać bezkresne wody Morza Śródziemnego. Ponadto podczas wizyty w muzeum można też skorzystać z restauracji oraz placu zabaw dla dzieci.

Zwiedzanie Muzeum Oceanograficznego w Monako

Budynek Muzeum jest otwarty dla zwiedzających siedem dni w tygodniu, przez niemalże cały rok. Oglądanie eksponatów możliwe jest po zakupie biletów wstępu. Wejściówki warto zarezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem. Muzeum cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów, a co za tym idzie, zakup biletu na miejscu może wymagać oczekiwania w wielogodzinnej kolejce. Ze względu na zasobną kolekcję przedmiotów, jakie posiada Muzeum Oceanograficzne, na zwiedzanie warto poświęcić przynajmniej dwie godziny wolnego czasu. W ten sposób spokojnie, bez zbędnego pośpiechu będziemy mogli obserwować poszczególne eksponaty i wystawy.

Dlaczego warto odwiedzić Muzeum Oceanograficzne w Monako?

Muzeum Oceanograficzne to wyjątkowy obiekt, w którym możemy podziwiać nie tylko eksponaty, ale przede wszystkim żywych przedstawicieli różnych gatunków. Do dyspozycji odwiedzających przeznaczono kilka zróżnicowanych sekcji, pełnych bezkręgowców, ryb, czy nawet rekinów. W budynku znajdują się także liczne eksponaty w postaci pamiątek z wypraw, jakie przed laty odbywał książę Albert I. Można więc powiedzieć, że Muzeum Oceanograficzne to miejsce łączące w sobie odwołania do historii z możliwością podziwiania najróżniejszych gatunków zwierząt wodnych pochodzących z absolutnie całego świata.

Największe atrakcje

Największą, cieszącą się największym zainteresowaniem atrakcją w muzeum jest bezapelacyjnie ogromna przestrzeń zamieszkiwana przez rekiny nazywana „Laguną Rekinów”. Mierzące sześć metrów wysokości akwarium mieści 450 tysięcy litrów wody i jest zamieszkiwane między innymi przez rekiny żarłacze, czarnopłetwe, rafowe oraz wąsate. Równie dużym zainteresowaniem cieszą się sekcje prezentujące przedstawicieli gatunków ryb i rafy koralowej pochodzących z wód całego świata. Na uwagę zasługują także eksponaty historyczne wystawione do podziwiana przez gości. Wśród tych zbiorów znaleźć można między innymi pamiątki wypraw księcia Alberta I i jego załogi, którzy opływali świat, zdobywając oraz popularyzując swoją wiedzę na temat natury.

Bilety

Zwiedzanie Muzeum możliwe jest za okazaniem biletu wstępu. W ramach zakupionych wejściówek odwiedzający mogą korzystać ze wszystkich atrakcji dostępnych na terenie obiektu. Bilety warto kupić za pośrednictwem specjalnej platformy, dostępnej pod adresem https://www.tiqets.com/pl/monako-atrakcje-c73505/oceanograficzne-muzeum-monako-bilety-p1014117, dzięki czemu możemy zaoszczędzić nieco pieniędzy, kupując wejściówki w bardziej atrakcyjnej cenie.

Godziny otwarcia

Osoby zainteresowane podziwianiem eksponatów muzealnych mogą korzystać z oferty obiektu przez siedem dni w tygodniu. Godziny otwarcia są zależne od sezonu. W okresie zimowym, od października do marca Muzeum można odwiedzać pomiędzy 10:00 i 18:00. Wiosną oraz jesienią, a więc od kwietnia do czerwca i we wrześniu obiekt jest otwarty pomiędzy 10:00 i 19:00. Z kolei w sezonie wakacyjnym, w lipcu oraz sierpniu godziny otwarcia pozostają wydłużone od 9:30 do 20:00.

Muzeum Oceanograficzne jest czynne przez cały rok, zarówno w tygodniu, jak i w weekendy. Wyjątek stanowią jedynie Święta Bożego Narodzenia oraz weekend, podczas którego odbywają się zawody Formuły 1. Wówczas monakijskie Muzeum Oceanograficzne pozostaje zamknięte dla zwiedzających.

Poprzedni

Najciekawsze darmowe atrakcje w Monako, bezpłatne zwiedzanie

5 atrakcji w Monako które koniecznie musisz zobaczyć

Następny

Dodaj komentarz