Kolekcja samochodów księcia Monako

9 sierpnia, 2024 Tagi , , , , , , , ,

Monako jest znane z prestiżu, wyścigów Formuły1 i zapierających dech w piersiach widoków. Wielu turystów docenia je za to, że skrywa prawdziwą perłę, która przyciąga miłośników motoryzacji z całego świata. Mowa to u kolekcji samochodów księcia Monako. Ten przepiękny zbiór pojazdów to prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji, a także dla tych, którzy cenią sobie historię w najlepszym możliwym wydaniu. 

Gdzie znajduje się kolekcja samochodów księcia Monako?

Kolekcja samochodów księcia Monako jest ulokowana w Fontvieille, a więc jednej z najsłynniejszych dzielnic Monako. To nowoczesne muzeum mieści się w pięknej hali wystawowej, która jest częścią bardzo dużego kompleksu z widokiem na morze. Fontvieille jest nowoczesną częścią Monako, co sprawia, że dzielnica ta jest mocno doceniana turystów. Co ważne, jest ona idealnym miejscem na prezentację tej kolekcji, gdyż zapewnia odpowiednią przestrzeń do ekspozycji imponującej liczby pojazdów. Jeśli kochasz motoryzację, to po prostu nie możesz ominąć tego miejsca. 

Ciekawostki na temat kolekcji samochodów księcia Monako

Kolekcja samochodów księcia Monako została zainicjowana przez księcia Rainiera III, który z wielkim zamiłowaniem gromadził pojazdy od lat 50. XX wieku. Jego pasja do aut sprawiła, że kolekcja z biegiem lat urosła do imponujących rozmiarów, obejmując około 100 drogich samochodów.

Znajdziemy tu zarówno luksusowe limuzyny i sportowe auta, jak i historyczne pojazdy, które brały niegdyś udział w wyścigach. W kolekcji można zobaczyć pojazdy takich marek jak Bugatti, Rolls-Royce, Ferrari, Maserati czy Porsche. Jeżeli kochasz luksus w najlepszym wydaniu, to kolekcja ta na pewno zawróci Ci w głowie. 

Zwiedzanie

Zwiedzanie kolekcji samochodów księcia Monako to fenomenalne doświadczenie, na które warto zarezerwować sobie co najmniej dwa kwadranse. Dzięki przemyślanemu rozmieszczeniu ekspozycji goście mogą przechodzić bardzo płynnie między różnymi epokami motoryzacji, podziwiając samochody z wielu różnych dekad. W muzeum znajdują się również interaktywne ekrany i ciekawe opisy, które przybliżają historię każdego pojazdu. Dla dzieci przygotowano specjalne atrakcje, do których zaliczamy chociażby symulatory jazdy. Z ich pomocą pobyt w tym miejscu będzie wyjątkowym doświadczeniem. 

Dlaczego warto odwiedzić kolekcję samochodów księcia Monako?

Zobaczenie na własne oczy kolekcji samochodów księcia Monako to gratka nie tylko dla entuzjastów motoryzacji. Jest to również wyjątkowa okazja, by poznać lepiej historię Monako z nieco innej perspektywy. Samochody w kolekcji są świadkami różnych etapów rozwoju technologicznego i kulturalnego, a ich styl odzwierciedla zmieniające się gusta i trendy. Znajdziesz tam zarówno nowoczesne, jak i starodawne pojazdy, co sprawia, że na pewno coś przykuje Twoją uwagę. Co warto podkreślić, kolekcja jest stale aktualizowana i wzbogacana o nowe eksponaty, co wpływa na to, że każda wizyta powinna przynieść genialne wrażenia.

Największe atrakcje kolekcji samochodów księcia Monako

Jednym z najważniejszych eksponatów w kolekcji jest z pewnością legendarny samochód Bugatti Type 35, który uczestniczył w wielu wyścigach Grand Prix. Jeśli kochasz starsze pojazdy, to na pewno Ci się spodoba. Inną perełką, którą warto mieć na względzie, jest Ferrari 250 GT, czyli jedno z najbardziej pożądanych aut kolekcjonerskich na świecie. Wśród starszych modeli uwagę przyciąga też De Dion Bouton z 1903 roku, reprezentujący dawne lata motoryzacji. Osoby kochające starą motoryzację, która jest luksusowa i bardzo drogocenna, na pewno nie będą się tutaj nudzić. 

Bilety

Ceny biletów uprawniających do zwiedzania kolekcji samochodów księcia Monako są bardzo przystępne. Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 10 euro, zaś dla dzieci w wieku 6-17 lat oraz studentów cena to 5 euro.

Godziny otwarcia

Kolekcja samochodów księcia Monako jest otwarta każdego dnia, od 10:00 do 19:00. Muzeum działa przez cały rok, z wyjątkiem kilku świąt państwowych. 

Poprzedni

Kluby nocne w Cannes – gdzie warto zajrzeć?

Jesień w Nicei: pogoda i temperatury wody

Następny

Dodaj komentarz